czwartek, 2 stycznia 2014

Porządki.

Jak pisałem wcześniej, Nowy Rok przywitał nas zmianami na stronie Zamki i Pałace Województwa Łódzkiego. Ogół zmian można określić jednym słowem: PORZĄDKI. Jak niektórzy wiedzą - serwis obchodzi w tym roku 10 urodziny. Na tę okazję przygotowałem konkurs, który nadal trwa -> link.
Wracając do meritum tego postu. Zmiany miały na celu uprościć działanie strony (zwłaszcza dla mnie :-) ) i pousuwać błędy: puste, czy błędne linki, niepotrzebne elementy, czy podstrony. A więc:

- po długim namyśle i walce ze spambotami, stwierdziłem, że nie mam czasu się w to bawić i usunąłem forum, które nie cieszyło się zbyt dużym zainteresowaniem. Od miesięcy i tak było zablokowane, chociaż odtworzyłem je po włamaniu na serwer, czego skutkiem była monotonna zabawa z odzyskiwaniem bazy danych. Baza została odzyskana i jej nie kasuję, więc kiedy nadejdzie taka potrzeba, forum można w każdej chwili odtworzyć.

- linki do baz noclegowych każdego powiatu wreszcie nie są puste (lub treść wysoce nieaktualna). Nie dam rady sam aktualizować na bieżąco bazy, więc stworzyłem odnośniki do baz dostępnych w internecie. Przeważnie są do linki do oficjalnych stron powiatów, więc "z urzędu" powinny być aktualne. Kilka powiatów takich baz nie posiada (bez komentarza), więc zmuszony byłem wstawić odwołania do portali komercyjnych.

- ostatecznie porzuciłem rozwijanie "podserwisu" "Podróże...". Pracuję nad nowym projektem (szczegóły przedstawię za kilka dni) i większość zawartych tam materiałów znajdzie się na nowej stronie. Sama strona jednak nie będzie skasowana, ale zarchiwizowana - dostępna tutaj.

Reasumując. Pomimo kilku elementów regresu, działania mają za zadanie pomóc w rozwinięciu projektów. Chcę się skupić na pracy nad trzema serwisami: Zamki i Pałace Województwa Łódzkiego, Pabianice i Powiat Pabianicki, oraz nad powstającym projekcie. Nie tracić siły i czasu na mniej znaczące sprawy, a skupić na tym, na czym się najbadziej znam i ogarnąć terenowo, żeby informacje na stronach były aktualne.

Czas więc brać się ostro do pracy!

Brak komentarzy: